Regulamin

 

 

1. WARUNKI OGÓLNE
 

  Sklep internetowy www.parapety-marmurowe.pl jest własnością firmy

 

                            Z.P.H.U "ARO Arkadiusz Dziubek"

 

                                    ul.Lenartowicza 35

 

                                  43-300 Bielsko-Biała

 

                                    NIP:937-148-69-93

 

                                                                                  

 

                                                      

Konto bankowe: PKO BP

                                  nr rachu : 21 1020 1390 0000 6202 0518 6665    2. ZAMÓWIENIA
 

  Zamówienia na towary oferowane w sklepie internetowym przyjmowane są po przez formularz z koszykiem zakupów na stronie internetowej.
  Warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularza zamówienia. Zamówienie nie będzie zrealizowane w momencie wpisania błędnego    telefonu kontaktowego lub telefonu pod którym nikt się nie zgłasza.
  Termin realizacji wynosi od 10-21 dni roboczych od potwierdzenia zamówienia, jednak termin ten może się wydłużyć z przyczyn od nas nie zależnych o czym kupujący zostanie poinformowany drogą telefoniczną lub po przez  e-maila.

 

  Po złożeniu zamówienia klient otrzymuje na podane konto e-mailowe automatycznie wygenerowany przez sklep list elektroniczny z treścią zamówienia.
  Aby zamówienia zostało zrealizowane musi zostać potwierdzone w ciągu 48 godzin drogą telefoniczną pod nr: 0600732777.
  W przypadku płatności przelewem za datę potwierdzenia przyjmuje się datę wpływu zaliczki na konto firmy.
  W momencie przyjęcia przez sklep www.parapety-marmurowe.pl  zamówienia do realizacji pomiędzy sklepem, a nabywcą dochodzi do zawarcia umowy
  cywilno-prawnej w postaci sprzedaży towaru.
  Po potwierdzeniu zamówienia rezygnacja z zakupu jest możliwa tylko i wyłącznie za zgodą sklepu.
  W przypadku nie odebrania przesyłki sklep ma prawo żądać i dochodzić zwrotu poniesionych kosztów.
  W szczególnych przypadkach sklep zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji zamówienia ( odrzucenia oferty kupna ) o czym nabywca zostanie powiadomiony    drogą e-mailowa lub telefonicznie.


  3. DOSTAWA
 

 Towary dostępne w sklepie internetowym www.parapety-marmurowe.pl wysyłane są za pośrednictwem firmy kurierskiej D H L . W szczególnych przypadkach nasz sklep dostarcza towar osobiście standardowy czas dostawy to około - 2 dni robocze, jednak może się on wydłużyć z przyczyn nie leżących po stronie sklepu
za co nie podnosi on odpowiedzialności. 
 Za ubezpieczenie przesyłki pobiera się opłatę wysokości 2% od zdeklarowanej wartości koszt ten pokrywa kupujący. Standardowo
osoby fizyczne i podmioty gospodarcze wraz z towarem otrzymują fakturę VAT.  W celu obniżenia kosztów dostawy jest możliwość odebrania zakupionego towaru
w siedzibie naszej firmy.

W trakcie odbioru przesyłki kupujący ma prawo po podpisaniu listu przewozowego i uregulowaniu należności ( w przypadku pobrania ),w obecności kuriera sprawdzić stan techniczny oraz zawartość przesyłki. Należy zwrócić szczególną uwagę na wszelkie uszkodzenia opakowania, taśm zabezpieczających. W przypadku stwierdzenia niezgodności dostawy z zamówieniem lub uszkodzenia przesyłki należy w obecności kuriera spisać odpowiedni protokół. W innym przypadku reklamacji nie uwzględnia się. Razem z przesyłką dostarczona jest  faktura VAT.


Nabywca w momencie dostawy jest zobowiązany sprawdzić, czy faktura jest dołączony do przesyłki.

Sklep www.parapety-marmurowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne opóźnienie spowodowane złą pracą firm transportowych doręczających zakupiony towar.

Towar za pobraniem nie będzie wysyłany na adresy tymczasowe np. akademik, hotele robotnicze itp.

 4. PŁATNOŚCI

 Płatność podzielona jest na 2 etapy :

   1 etap- wpłata zaliczki wysokości 70 % ceny towaru na konto sklepu internetowego ( data wpływu środków na konto jest datą zawarcia transakcji ).
   2 etap- wpłata następnych 30 % gotówka w czasie odbioru towaru u kuriera ( dostawcy ).

   5. ZWROT TOWARU I REKLAMACJE

  Towar podlega zwrotowi jedynie w przypadku widocznych  uszkodzeń podczas transportu.
Do reklamowanego towaru należy dołączyć fakturę/paragon oraz protokół uszkodzeń.
W innych przypadkach reklamacji nie uwzględniamy.
Nasz sklep www.parapety-marmurowe.pl nie uwzględnia reklamacji związanych z kolorystyką kamieni naturalnych gdyż każdy materiał może różnić się odcieniem lub fakturą ( kamienie naturalne ).

WAŻNE !!! :

W celu uniknięcia pomyłek związanych z kolorystyką granitu , marmuru lub konglomeratu ( każdy ekran komputera ma inne ustawienia obrazu i koloru co może powodować przekłamanie ) istnieję możliwość zakupienia próbek materiałowych o wymiarach 15cm x 15 cm koszt jednej próbki to 50 zł.

   6. POSTANOWIENIA KOŃCOWE


Akceptacja Regulaminu naszego sklepu jest równożnaczna z akceptacją i zrozumieniem poniższych pojęć:

KAMIEŃ NATURALNY -  posiada różną kolorystykę nie koniecznie podobną do próbek umieszczonych w naszym próbniku. Kamień naturalny posiada mikro-pory i mikro - pęknięcia, 

a także sztychy ( peknięcia widoczne)  oraz przeżylenia i przebarwienia

KOLORYSTYKA KAMIENIA -  próbki kolorów umieszczone w naszym próbniku oglądane na ekranie komputera mogą odbiegać od rzeczywistych kolorów kamienia. Jest to zwiazane z osobistymi ustawieniami każdego ekranu komputerowego ( każdy ekran komputerowy ma inną tonację i kolorystykę barw).

MAKSYMALNA DŁUGOŚĆ BEZPIECZNA - jest to taka długość parapetu lub stopnia która pozwala na bezpieczny transport i montaż. Na ogół długość ta to 180 cm  ale są odstępstwa od tej zasady w niektórych przypadkach może to być  powyżej 180 cm, a w niekórych poniżej 180 cm  jest to uzależnione od rodzaju materiałów.

MINIMALNA POWIERZCHNIA WYMIAROWO-CENOWA-. Wszystkie elementy o wymiarach mniejszych niz 24 cm2 będa liczone przez kalkulator jako elementy o powierzchni 24 cm2.


  Wszystkie podane w serwisie ceny nie są ofertą handlową w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Zdjęcia produktów w nieznacznym stopniu mogą różnić się od ich faktycznego wyglądu. Znaki towarowe, nazwy produktów oraz ich zdjęcia są własnością producentów i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.

Wszystkie dane klientów oddawane podczas rejestrowanie przetwarzane są zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z 29 sierpnia 1997r. i wykorzystywane są jedynie do realizacji zamówienia oraz nie są udostępniane osobom postronnym. W razie jakichkolwiek wątpliwości oraz zapytań prosimy o kontakt pocztą elektroniczną pod adres www.parapety-marmurowe.pl .We wszystkich sprawach nie regulowanych w niniejszym regulaminie  zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego.